Ваша дитина здорова…

Кожен з батьків мріє почути саме ці слова на прийомі в педіатра.  Однак часто буває так, що “на вигляд” дитина здорова, але є скарги на погане самопочуття. Як  дізнатися батькам, де ж межа між здоров’ям і хворобою?

Головним критерієм, який свідчить про порушення стану здоров’я, є поганий настрій, вередування, дратівливість вашого малюка, підвищення температури, яке супроводжується головним болем та ломотою у м’язах. Зазвичай такий стан є першою ознакою хвороби. Часто на початку захворювання мама помічає зниження або втрату апетиту. Малюк починає перебірливо ставитися до їжі або й взагалі відмовляється від неї. Цей симптом не варто сприймати дуже серйозно, бо зазвичай він тимчасовий. Якщо ж апетит не відновлюється довгий час, тоді варто проконсультуватися з лікарем.

       Шкірні покриви у дитини мають бути блідо-рожевого кольору, ніжними, м’якими, оксамитовими, пружними на дотик. У народі вважають, що в здорового малюка обов’язково повинен бути рум’янець на щічках. Якщо ж дитина бліда, батьки починають бити тривогу. Блідість шкірних покривів, дійсно, часто вказує на кисневе голодування, явище хронічної  інтоксикації. Бліда шкіра при високій температурі – дуже серйозний показник порушення здоров’я дитини.

       Отже, існує три основних критерії,  за якими батьки можуть “читати” стан малюка: настрій, апетит і стан шкіри. Однак уважне ставлення та безмежний потік батьківської любові допоможуть вчасно виявити проблеми зі здоров’ям дитини й запобігти хворобі.

Автор: Світлана Магас