
Є такий вислів, що “в спадок своїм дітям ми залишаємо тільки крила і корені”. Це звучить чудово, чи не так? Особливо, якщо в тебе цих дітей не одне-двоє, а понад двісті. Вже понад двадцять п’ять років чи не кожна подружня пара у Делятині приводить свою малечу розпочинати соціальне життя у стінах дошкільного підрозділу Делятинського НВК. В результаті, заклад випустив тисячі своїх вихованців.
Зараз у дошкільному підрозділі Делятинського НВК працює дев’ять дошкільних груп, а загальна кількість вихованців становить двісті десять дітей. Педагогічний колектив налічує двадцять п’ять кваліфікованих працівників. Практично такою ж є кількість обслуговуючого персоналу, який дбає про чистоту, комфорт, харчування та безпеку дітей. Всю роботу вміло та професійно скеровує заступник директора з навчально-виховної роботи Черленюк Галина Харийсівна.
Гордістю закладу є логопедична група, яка існує вже п’ять років. Ця група спеціалізована для дітей з вадами мовлення і передбачає індивідуальні та групові заняття з вчителем-логопедом Романіщак Ярославою Ярославівною, індивідуальні та групові корекції практичного психолога, заняття із логоритміки.
Варто зазначити, що серед усіх дошкільних навчальних закладів Надвірнянського району тільки три з них можуть похвалитися наявністю логопедичної групи.
Дошкільний підрозділ Делятинського НВК є новатором у впровадженні інноваційних технологій у навчально-виховному процесі.
Використання методу «Sandplay» (метод позитивного впливу на психічний та мовленнєвий розвиток дитини за допомогою пісочних ігор); використання технології збереження здоров’я за допомогою дихальної гімнастики у воді.
Вихованцям закладу пощастило єдиним у Надвірнянському районі відвідувати заняття з плавання.
Затверджений також єдиний в районі колективний передовий досвід «Упровадження музейної педагогіки у сучасному навчальному закладі», що належить саме дошкільному підрозділу Делятинського НВК.
Дошкільнята відвідують власний міні-музей «Наш край» та інші міні-музеї у групових кімнатах.
Розвиток технологій зумовлює нові тенденції у сучасному суспільстві. Кардинально новими стають вимоги щодо навчання та виховання маленьких особистостей. Щоб допомогти дітям адаптуватися до вимог часу, педагоги займаються соціально-фінансовою освітою дітей дошкільного віку за програмою «Афлатот». Дітей спонукають до пізнання власних можливостей та впевненості в собі; знайомлять із їхніми правами та обов’язками; дошкільнят вчать заощаджувати та витрачати, планувати та бюджетувати, бути соціально та фінансово ініціативними.
Поруч зі своєю малечею невтомно вдосконалюються і педагогічні працівники. Вихователь-методист Стефанюк Оксана Василівна зараз є учасником обласної коуч-школи, що допомагає набратись досвіду як забезпечити підтримку та повірити у власне професійне зростання своїх педагогів-дошкільників.
Кожне нове досягнення у закладі є, без сумніву, результатом невтомної праці над собою педагогічних працівників та дошкільнят.
Надзвичайно важливою у досягненні будь-якої навчально-виховної мети відіграє партнерська взаємодія між батьками та педагогами.
25 грудня відбудеться День відкритих дверей. Заклад запрошує батьків своїх вихованців стати учасниками цієї події. У процесі сучасної просвітницької роботи батьки матимуть можливість отримати кваліфіковані відповіді на свої запитання від фахівців (директора, заступника директора, вихователя-методиста, вчителя-логопеда, практичного психолога, інструктора з фізкультури, медичної сестри). Ми готові до співпраці! З радістю прислухаємось до нових ідей, що допоможуть нашим дітям бути щасливими!
Автори:
Уляна Гаврилюк (керівник гуртка)
Оксана Стефанюк (вихователь-методист)
Галина Черленюк (заступник директора)