
Делятинська дитяча музична школа створена на базі філіалу Надвірнянської ДМШ у 1974 році. Працювало 12 вчителів, очолювала колектив у перший рік роботи – Данилко Людмила Григорівна. У 1977р. обласне управління культури пропонує Сергію Орлу посаду директора Делятинської ДМШ (1977 – 1985р.р.). Орел Сергій Степанович ( заслужений артист України ) поряд з основною роботою по навчальному процесу у цьому ж році на базі школи організовує оркестр народної музики ,,Аркан”. Вже на другий рік колективу присвоюється почесне звання ,,народного
самодіяльного” і відтоді почалася справжня творча робота, яка все більше заявляла про свою неповторність, майстерність народних самородків. Першими учасниками ансамблю « Черлені пацьорки» були: художній керівник Володимир Черленюк – колишній випускник музичної школи, Михайло Куцінко (директор ДМШ), викладачі школи : Василь Дяченко, Олександра Мажевська, Тетяна Романіщак, Зоряна Вацик, Михайло Довбенюк, Василь Слободян, а також колишні випускники музичної школи: Ярослава Нищей, Оксана Василишин, Надія Яворська та Роман Хопта. Недавно ансамбль відсвяткував свій 20-річний ювілей.
На посаді директорів музичної школи перебували: Ковалишин Юрій Дмитрович, Куцінко Михайло Васильович, Мажевська Олександра Олексіївна. З 2002 року і по теперішній час дану посаду займає Іваньо Володимир Ілліч.
За останні роки у музичній школі замінили старі дерев’яні вікна на сучасні – теплозберігаючі, оновили фасад школи, прекрили та відремонтували дах, а також цього року поміняли систему опалення. Тепер діткам тепло і комфортно оволодівати навичками гри на різних інструментах.
На даний час у музичній школі можна навчитися професійно оволодіти такими інструментами : скрипка, гітара, бандура, цимбали, баян, акордеон, фортепіано, сопілка, саксофон, ксилофон, ударні інструменти, а також навчитися професійно співати на уроках вокалу та на заняттях шкільного хору.
Заняття у музичній школі відбуваються у другій половині дня, уроки проводяться індивідуально з кожним учнем, що дає змогу краще розвинути музичні здібності дитини. Вчитель проводить два уроки на тиждень по спецінструменту та один урок по сольфеджіо.
Запрошуємо всіх охочих, які мають мрію грати на музичних інструментах, до нашої музичної школи!!!
Декілька фактів, чому дітям треба вивчати музику:
– Заняття музикою виховують силу волі та дисципліну,
займатись на інструменті потрібно постійно, регулярно і без перерв.
– Займаючись музикою, дитина розвиває математичні здібності, вона вчиться мислити просторово, запам’ятовуючи нотний текст.
– Музика і мова – брати-близнюки, вони народилися один за одним: спочатку старший – музика, потім молодший – словесна мова, і в нашому мозку вони продовжують жити поруч. Фрази і речення, коми і крапки, питання і вигуки є і в музиці, і в мові.
– Музичні заняття розвивають навички спілкування або, як їх сьогодні називають, комунікативні навички.
– Музиканти ніжні і одночасно мужні, музика пом’якшує норов, але, щоб в ній досягти успіху треба бути мужнім.
І, нарешті, музика – найкращий шлях до життєвого успіху!!!
(після оновлення фасаду і перекриття даху)
(до реставрації даху)