Проповідь на третю неділю Посту

Спаси, Господи, людей Твоїх* і благослови насліддя Твоє,* перемоги благовірному народові на супротивників даруй* і хрестом Твоїм* охорони люд Твій.

(тропар Чесному Животворящому Хресту)

Слава Ісусу Христу!

Дорогі брати і сестри! Коли ми готувалися до посту, то намагалися зробити певні постанови. Хтось бажав відмовитися від певного роду страв, хтось від певних шкідливих звичок, від поганих слів і тд… Отже, коли ми знаходимося в часі половини посту, можемо вже побачити та проаналізувати все те, що зроблено, побачити певні здобутки, або ж навпаки, упадки. 

Коли людина живе в період якогось часу чи обставин, або певних постанов, настає такий момент, коли все починає бути звичним та буденним, і піст може перетворитися на звичайне буденне явище. Тому Церква Христова, пам’ятаючи про схильність людини відхилятися чи навіть забувати певні постанови, нагадує нам сьогодні сенс наших постанов та посту, виставляючи Хрест, який є пригадуванням терпінь, страждань, смерті, і найголовніше Воскресіння Господа Нашого Ісуса Христа.

Хрест, стає для людини спасінням, роблячи людину свобідною, тому, що муками і терпіннями Христовими відбувається наше відкуплення, звільнення від влади диявола. Хрест, нагадує нам, якою дорогою ціною ми відкупленні. Нагадує, як ми християни маємо нести власний хрест нашого життя. 

Зараз ми всі переживаємо, та несемо хрест спільно з усіма людьми світу, через коронавірус, який кладе нас перед певним викликом, викликом випробувань, страждань, терпінь і навіть смерті. Людина як ніколи почувається незахищенною, слабкою, немічною. Кожний може ставити багато питань перед собою, чому саме такий хрест і чи він стане для людства можливим для несення, а чи часом не настане ламанням віри?

У цей кризовий час для нас усіх, подивімся на хрест, і побачмо там не тільки Христа, але й себе у підніжку його стіп. Побачмо там свій гріх, свою вину, неодноразову зраду, намовляння, насміхання, приниження, нечистоту, крадіжки і т.д. Визнаймо, що тільки біля Хреста Ісусового зможемо пережити страждання і випробування. Бо хрест є надією на перемогу. Також дивлячись на Хрест Христовий маємо побачити також свою відповідальність перед іншими. Це означає, що зараз нам потрібно: більше бути згуртованішими, тобто оскільки ми не можемо бути в цей час фізично присутніми в храмах, але ми можемо творити духовну спільноту домашньої церкви, разом перебуваючи на молитві із своїми рідними, бути люблячими один до одного, проявляти свою солідарність з постраждалими, молитися за них та їхні родини, молитися за лікарів, і найголовніше дотримуватися правил карантину, і приписів, які подає нам Церква Христова у цей непростий для всього людства час. Можливо в таких обставинах ми зможемо побачити не тільки себе, але також потреби мого ближнього. Можливо ми навчимося цінувати нашу свободу, нашу екологію та природу. Навчимося проявляти людяність та прощати нашим ближнім, будемо уважнішими до нашого здоров’я, наших цінностей, і найголовніше перемінимо своє життя.

Час випробовувань обов’язково завершиться, багато людей стануть іншими, але якими??? Це все в наших руках. Але маємо також розуміти, що без Бога нічого не є можливим. Бо без Хреста немає Воскресіння. Якщо в нас не відбудеться справжньої переміни життя, то вірус не буде таким страшним маштабом, бо попереду буде чекати жахливіше: людська злоба, ненависть, споживацтво і т.д. …

Цього року піст є особливим з огляду на те, що ми не є присутніми в храмах, бо робимо все можливе, щоб зупинити вірус через власне обмеження контактування із іншими, але це не означає, що ми стали далекими один від одного, це не означає, що ми є покинуті Богом, залишені Церквою. Так, ми фізично не можемо підійти до Хреста в Церкві поцілувати його, але ми можемо це зробити у наших домівках, і побачити Христа Розп’ятого, «який висить на хресті, на кров його, на ціну, якою нас викупив, на виразки, прославлені по воскресінні: голова його схилилась до поцілунку, серце відкрилось для любови, рамена розпростерті до обіймів, усе тіло уклалося до спасіння». Адже у наших тепер стражданнях Бог є до нас близький. Не біймося, бо Бог є з нами. Він нас не покинув.

Попереду, ще половина посту, можливо цей час ми не були «суперовими» християнами, але Господь чекає нашого навернення, чекає нашої переміни, наших відкритих сердець, бо хоче, щоб Його Святе Воскресіння ми оспівували чистим і розкаяним серцем. Амінь.

 

(о. Василь Юсько)

online store development    magento store development    интернет магазин magento     интернет магазин магенто     создание интернет магазина     разработка интернет магазина    заказать интернет магазин     сайт на magento     сайт на magento заказать     сайт на magento купить     разработка интернет магазина стоимость     разработка интернет магазина киев     разработка интернет магазина украина     разработка интернет магазина цена     создание интернет магазина цена     создание интернет магазина киев     создание интернет магазина украина     интернет магазин на мадженто     интернет магазин на magento цена     интернет магазин на magento украина     интернет магазин на magento киев     разработка сайта на magento     magento интернет магазин    інтернет магазин замовити    інтернет магазин на magento    інтернет магазин на магенто    інтернет магазин на мадженто    інтернет магазин magento київ    інтернет магазин magento україна    інтернет магазин magento україна замовити    інтернет магазин magento україна купити    інтернет магазин magento київ замовити    інтернет магазин magento ціна    інтернет магазин magento вартість    інтернет магазин під ключ    замовити інтернет магазин    купити інтернет магазин україна    замовити інтернет магазин україна    розробка інтернет магазину україна    розробка інтернет магазину    розробка інтернет магазину київ    розробка інтернет магазину ціна    розробка інтернет магазину замовити    сайт на magento замовити    сайт на magento купити    сайт на magento купити київ    разработка интернет магазина на magento    online store for business    online store development cost    online store web development    online store development ukraine   ecommerce website    online shopping app development    online shopping app development cost    online shopping site development   website magento cost    website magento development   интернет магазин на magento