
Затамувавши подих та створюючи безліч завдань у підготовці до свята, ми очікуємо Великдень. У всіх на думці з’являється ланцюжок : весна, зустріч з рідними, паска та відпочинок. Але розбити цей заплутаний клубок стереотипів вкрай важко, бо у гру ступили давно усталені звичаї. Все було б добре, якби ці звичаї не втрачали свого істинного значення, а натомість вони не просто трансформуються під тиском сучасного виміру, а втрачають свій зміст. Бо правда, це родинне свято, але водночас це є час, який ми повинні присвятити тільки собі. І це зовсім не марка егоїзму, а шлях до рятунку.
Воскресіння Христове – головне свято богослужебного року. Ісус Христос за Біблією воскрес рано-вранці і Воскресіння супроводжувалося великим землетрусом. Але ця подія не повинна у наших очах набирати формального значення та бути просто приводом для святкування. Зміни повинні відбуватися в нашій душі під знаменами Господнього воскресіння. Це час запитань і відповідей, коли ми себе запитуємо про стан нашого серце, чи ба воно не є у напіврозбитому стані, коли стіни вже зовсім вкриті тріщинами. Проте відповіддю на це запитання мають бути не звичайні слова, а дії, які є тим першим кроком до нашого власного відродження. Бо що означає саме слово Паска? Не кожний відповість на це питання. Паска дослівно означає перехід від неволі до свободи. То що нам заважає здійснити цей перехід? Для цього достатньо довіритись Богові, не закриваючись і не ховаючи свій страх або невпевненість. Не відпускати те, що насправді для нас є джерелом життєвих сил та водночас зробити кардинальну зміну наших поглядів та цінностей. Звільнитись від своїх слабкостей, які є тією пасткою власного невміння вибратись із спокус. Відкинути наші залежності від чужих думок, докорів та сумнівів, які й тільки роблять, що з’їдають нас зсередини, залишаючи тільки зовнішню маску «Все гаразд». Важко перейти межу через самого себе, але тільки зробивши це, ми зможемо вільно дихати без каміння гніву та нещирості.
То що краще? Зупинитись на місці, не ступаючи ні кроку, чи впевнено пробивати скелі своїх слабкостей? Великдень – це час змін і звершень, які є переходом до любові як до себе, так і до ближніх.
Автор: Христина Нищей