Вербна неділя – в серці спокій, а в руках – галузки верби

Сьогодні важливий день не тільки позначкою в календарі, яка майорить великою цифрою серед звичайних та сповіщає про щось вкрай цінне та значуще. Сьогодні день Вербної неділі – подія, яка з року в рік не втрачає своєї актуальності, потрібності, ба навпаки відкриває нові грані розуміння та значення. Насамперед, для нас самих. В’їзд Ісуса Христа в Єрусалим, хоча і відбувся тисячі років тому, але і зараз вчить розуміти речі під різними кутами погляду та допомагає пізнати Бога, навіть за допомогою гілочок верби, але і не тільки.

Урочистий в’їзд до міста, де згодом запанують страждання. Похвала та радісні вигуки, з якими люди кидали галузки пальми, яка означала життя та перемогу, до ніг Христа, зовсім не відповідають та контрастують з тією дорогою, до якої вели Спасителя до Голгофи. Неабиякий дисонанс, але чи існує між цією подією та життям XXI століття зв’язок?

Але чи хтось запитує себе щось подібне? І яку відповідь ви знаходите, коли йдете до церкви, тримаючи в руках кілька гілочок верби, які ви ще вчора прикрашали та якими милувались. У першу чергу, слова слід шукати у серці, яке ми повинні відкрити Богові, без страхів та будь-яких образ, але перед тим зрозуміти, яке значення відкриває нам сьогоднішній день. Що для нас самих означає підготування до Великодня: звичка, традиція, «так треба», а чи можливість – суцільна можливість зрозуміти те, що вже давно Бог намагається нам довести – свою любов. Тому сьогоднішнє свято є мостом, де ми або повертаємось до всього, що тримає наші руки зав’язаними, або перейшовши який, ми стаємо ближчими до Господа. Але перед тим як набратися мужності відпустити все болісне та гріховне, запитайте себе: «Де ключик від мого серця?». Адже ось-ось постукає ненав’язливо Бог.

Автор: Христина Нищей