Святий Ілля – той, хто йде назустріч Богові

Людина, яка йшла проти бурі, проти вогню, проти холоду цього світу, яка не боялася заморозків серця, бо знала, що воно не піддасться жодним спокусам та зверхності зла, бо відчувала, що Бог завжди за його спиною тримає щит доброти та любові. Людина, яка тримала своє его на ланцюгу покори, бо була сповнена людського милосердя. Пророк, який відганяв страх навіть будучи перед царем Ізраїлю, бо був впевненим у заступництві в Бога, у Його допомозі й підтримці.

З чого починалась його стежка до Божої ласки? З смиренності та великої любові й віри, які були як найспокійнішою бухтою для душі, так і наймогутнішою зброєю. Пустеля, піст та молитва – те, що супроводжувало святого впродовж усього життя, але за ширмою цих складових духовності ховалася мудрість, мужність та сила йти вперед й проповідувати Боже Слово. Пророк Ілля постав перед царем Ізраїлю, який заохочував людей поклонятися ідолам й сам дотримувався цього. Тому розмова з ним та попередження про посуху як покарання за іновірство  були ризикованою справою, але святий володів правдою, яка була істинною, бо була відображенням віри. Незважаючи на посуху, яка тривала довгий час, Ілля не був покинутий та самотній, бо йому завжди допомагав Бог, зокрема був для нього і Другом і Батьком, чия любов була безмежною і тією, яка вміє прощати. Ізраїльський народ зібрався на горі Кармел з ініціативи пророка, щоб поставити два жертовники – один Ваалові, другий Богові. Який жертовник запалиться вогнем з неба, той істинний Бог – це було ультиматумом Іллі, адже він знав, що не залишиться сам без допомоги з неба. І його надії перетворились в дійсність, й народ повірив в Єдиного Бога, хоча пророка ще довго переслідувала цариця Єзавель, як наслідок святий зневірився у свої ідеях та поривах до проповідування. Але ж знову Господь подав йому свою міцну руку допомоги. Власне, так і у нашому житті – Бог у будь- яких ситуаціях з нами, що б не траплялось, як би розчарування не тиснуло у скроні та не закривало серце від любові. Головне, робити кроки до Нього, а не тікати й ховатись, заплутуючись у гілля зла й ненависті.

Отож, сьогодні Церква вшановує пророка Іллі – людину, яка не тільки володіла світлом у серці, а віддавала світові його часточки добра й милосердя. Пророк не боявся приймати любов від Бога, бо не тільки Він є могутнім суддею, а й справжнім Другом, який підставить плече, як би не було важко.

Автор: Христина Нищей