СТРАСНА П’ЯТНИЦЯ

Благообразний  Йосиф, знявши з хреста пречисте тіло Твоє, плащаницею чистою обвив, і, пахощами покривши, у гріб новий положив.

(Тропар Страсної П’ятниці)

Сьогодні, 6 квітня, в нашій Церкві – Страсна п’ятниця. Це найскорботніший день для християн, тому що саме в п’ятницю Христос добровільно віддав Себе на хресну смерть заради людей.

На богослужіннях згадується час, коли Ісус Христос віддав на хресті свій дух Богу Отцю, а Його учні – Йосиф Ариматейський і Никодим випросили дозвіл у Пилата та зняли з хреста для поховання Пречисте Тіло Господнє (Ів. 19,8-10).

В церкві Різдва Пресвятої Богородиці парох отець мітрат Богдан Іванюк із сотрудниками отцем Петром Мойсяком, отцем Тарасом Стельмащуком, отцем Василем Юськом  очолили ранкові богослужіння – Великі (Царські) Часи та Вечірню з виставленням Плащаниці.

Подібно як Йосиф Ариматейський зняв з хреста та поховав тіло Ісуса, обгорнувши його полотном, так і ми сьогодні виставляємо Плащаницю, щоб прийти до неї, поклонитися пречистому тілу Господньому і цілувати його серцем і устами.

Отець-парох у своїй короткій промові наголосив щоб ми пам’ятали ціну нашого спасіння і дякували Господу Богу повсякчас і кожного дня за наше спасіння.

Сьогодні у всіх наших храмах виставляють Плащаницю, щоб вірні могли прийти до неї, поклонитися пречистому тілу Господньому і цілувати його серцем і устами.

Автор: Іван Клим’юк