Дмитрій Солунський – йти наперекір усьому, щоб бути ближче до Бога

Dymytriy solunskyiСьогодні, 8 листопада, ми відзначаємо день святого і славного великомученика Димитрія Мироточця. Як не як ми знаємо про багатьох святих, які не задумувались над тимчасовістю їхнього життя, бо знали, що на небі все вимірюється вічністю, або ж просто були прикладом для наслідування, бо жили у праведності, яку здобути є дуже важко, бо вимагає звільнитись від усього, що з’їдає світле та щире. А от що ми знаємо про Дмитрія Солунського? Які обриси його серця слід запозичити, щоб вони стали начерками правильних ліній та ідеальних контурів без плям та деформацій? І чим він пожертвував, щоб довести Богові свою любов? Але, можливо, він і нічого доводити не мав на меті. Бо достатньо просто бути щирим перед Богом без таємних обманливих намірів.

Дмитрій Солунський жив у час, коли переслідування у Римській імперії зазнавало піку, але водночас ранніх християн така земна перешкода на шляху до Божої Благодаті не спиняла, і віровчення Ісуса Христа все більше і більше поширювалось. От і майбутній святий народився у християнській сім’ї, яка, звісно, це приховувала, щоб не зазнати утисків з боку влади, що було досить поширеною практикою. Це не була звичайна селянська родина. Дмитрій був сином проконсула у Фессалоніках. У таємній домашній церкві хлопчик був охрещений і отримав відповідно виховання у Божому дусі. Після смерті батька повнолітній хлопець був викликаний імператором Максиміаном, який мав на меті передати батькову посаду синові. Отож тепер Дмитрій – проконсул Фессалонкійської області. У руках неабияка влада та вплив, становище заможного патриція та мирні стосунки з імператором. Це все неабияка спокуса піддатись розкошам та марнославстві, потонути у бенкетах та у своєму егоїзмі. Але це ще не все. ArticleFiles_25804_dymytrij_bigВ обмін на ці привілеї Дмитрій постав перед завданням – знищити у цій місцевості християнство. Це неабияка провокація та атака в самісіньке серце. За ними слідують два варіанти розвитку  сюжету: Дмитрій примушує себе забути минуле і перейти ту межу, яка розділяє його життя «до» і «після», зрадивши самого себе і Бога або залишитись вірним своїм ідеалам та не відганяти світло у своїй душі. Він обирає другий варіант і згодом мусив поплатитись за це всім, що є. Але дивно те, що святий не ховався від імператора, тогочасних законів та думок навколишніх багатіїв, а поширював християнське віровчення відкрито, не боявся прославляти Славу Божу і цим показував, що тодішня язичницька віра є єрессю, яка не здатна давати людям відчуття правди.

Зрозуміло, що володар імперії спалахнув люттю на це. Він увів армію у Фессалоніки, як наслідок Дмитрій наказав все своє майно віддати бідним і готувався до передбаченого повороту подій. Максиміан наказав посадити Дмитра до в’яниці, а згодом 8 листопада 306 р Р.Х.  до нього прийшли кати і прокололи тіло списами. І хоча всім, що володіє людина на земному шляху є її життя, Дмитрій і цим пожертвував, бо не збирався молити пробачення в імператора, бо не було за що. Може, з однієї сторони така відкрита прохристиянська політика Дмитрія виглядала на той час безглуздою, трохи наївною. Проте це героїчно і мужньо – піти наперекір усьому, щоб просто любити Бога і допомагати іншим Його пізнати. Тому у наш час, коли ми маємо можливість молитись, ходити до церкви без зовнішніх загроз, нашим завданням є не допускати внутрішні – це наші слабкості, які все руйнують повільно і тихо. Головне – мати хоробрість позбутись їх й робити впевнені кроки до Бога.

Автор: Христина Нищей

online store development    magento store development    интернет магазин magento     интернет магазин магенто     создание интернет магазина     разработка интернет магазина    заказать интернет магазин     сайт на magento     сайт на magento заказать     сайт на magento купить     разработка интернет магазина стоимость     разработка интернет магазина киев     разработка интернет магазина украина     разработка интернет магазина цена     создание интернет магазина цена     создание интернет магазина киев     создание интернет магазина украина     интернет магазин на мадженто     интернет магазин на magento цена     интернет магазин на magento украина     интернет магазин на magento киев     разработка сайта на magento     magento интернет магазин    інтернет магазин замовити    інтернет магазин на magento    інтернет магазин на магенто    інтернет магазин на мадженто    інтернет магазин magento київ    інтернет магазин magento україна    інтернет магазин magento україна замовити    інтернет магазин magento україна купити    інтернет магазин magento київ замовити    інтернет магазин magento ціна    інтернет магазин magento вартість    інтернет магазин під ключ    замовити інтернет магазин    купити інтернет магазин україна    замовити інтернет магазин україна    розробка інтернет магазину україна    розробка інтернет магазину    розробка інтернет магазину київ    розробка інтернет магазину ціна    розробка інтернет магазину замовити    сайт на magento замовити    сайт на magento купити    сайт на magento купити київ    разработка интернет магазина на magento    online store for business    online store development cost    online store web development    online store development ukraine   ecommerce website    online shopping app development    online shopping app development cost    online shopping site development   website magento cost    website magento development   интернет магазин на magento