День апостолів Петра і Павла – день твердої віри і мужності

Впродовж усього часу існування людства у його книзі історії завжди виділялися та вражали своїм життям, а часто й смертю ті люди, чиї серця є безпосереднім взірцем та дзеркалом любові, в якому навіть найчерствіше обличчя із шрамами гніву ставало світлішим. Їхня доля була написана не відразу чорнилом слави та скерована на мотивацію інших, насамперед їхня дорога була вкрита тернами, які не тільки призводили до тілесних кровотеч та вивихів, бо нестерпно збивали з ніг, а й намагались вбити зсередини, палячи всі паростки добра та сил. Але все ж такі люди стали певним взірцем, який не просто є ідеалом конкретного ряду рис характеру, список яких належало б мати кожному, і зовсім їхні життя  не є шаблоном;  кожен із них мав свій шлях навернення та спосіб триматися все ближче до Бога попри все, навіть попри себе та свої слабкості, які кричали на повен голос, вимагаючи все більше прав.

Ми знаємо як це, бо спокуси мають вимір вічності у своєму багажі зброї проти нас, і їхній сподвижник та керівник, чий указ має вирішальну крапку над планами завоювання наших думок, так і далі мов той стратег будує чітку та хитру затію подолати нас, точніше нашу світлу сторону, яка поволі стає обороною. Все ж це зло і дало поштовх стати деяким людям святими, бо вони знали що з Божою допомогою не бояться нічого, які б землетруси не ставались і не роздирали внутрішній спокій. Проте, як би не було, такі люди були приречені і здавалось, хіба таке можливо? Адже вони так близько біля Бога, що їм загрожує? Вони ж мов під парасолею, які б зливи не були, безпека поряд. Так і є. Одні були приречені на муки у тілі, у земному житті, одні на нестерпну смерть, якій не відомі жаль та надання ще одного шансу все почати з чистого листа – все це наскільки вселяло страх, що примушувало таїтися думкам про втечу, відвернутися від цих кадрів із фільмів жахів й уберегти себе, хотілось жити, дихати та не думати про це. Але багато з них не здались, бо попри слабке людське тіло всередині жив титан з надміцним вірним серцем. Вони вірили за що варто жити, а за що і вмерти зовсім не страшно, бо знали, що на них чекає зовсім не пустка, не темрява, якій лячно глянути у вічі, а світло, Бог який любить нас, як дітей. А деякі були приречені на Божу любов, все ж і всі ми є  обдаровані абсолютною Божою ласкою, але справа кожного – чи дозволяти любові не тільки торкатися нашого серця, а і надати їй право бути нашими очима та словом.

Прикладом святості та відданості Христові є життя святого Петра, про якого всі чули. Адже апостол Петро належав до трьох апостолів, які були найближчі до Господа. Саме йому Бог сказав: «Щасливий ти, Симоне, сину Йонин, бо не тіло і кров це тобі відкрили, а Отець мій небесний. Тож і я тобі заявляю, що ти — Петро (скеля), і що я на цій скелі збудую мою Церкву й що пекельні ворота її не подолають.» що є підтвердженням не тільки Божої ласки, а й віри Бога у сили та мужність Петра вистояти й бути відданим до останнього подиху. Мученицька смерть апостола не була його кінцевою точкою, зупинкою після якої прірва з милю, а насправді було мостом між ним і Богом, який він перейшов з честю, не втікаючи від викликів долі, а приймаючи все так як є. Проте, як і кожна людина, він мав слабкості та ті мінуси, які мов магнітом перетягали всі думки та рішення на свою сторону дії і ледь не похитнули в ньому всю віру та міць, які, в свою чергу, вже тріщинами падали з рук. Зрада була певним деорієнтиром, капсулою отрути, яка вражала всю кров, з якою боротись було несила. Тричі зрікся Христа – збулося пророцтво та слова Ісуса, тричі відмовився від відповідальності, обернувся спиною до Вчителя, коли його затримали, думки шептали «тікай» і він піддався спокусі, дозволивши  злу заволодіти собою повністю, не опирався, а треба було. Можна було б подумати, що це остаточний крах у його відносинах з Богом, адже хіба можна пробачити зраду того, хто був найближчим та клявся у вірності? Але не забуваймо про любов Бога до нас, разом з усіма нашими недоліками та дефектами, які можна здолати, тільки б не опускати руки. Тому і Господь пробачив Петрові, бо той розкаявся та просив прощення, мов непослушний учень учителя, не боячись зворотній та непередбачуваний хід подій, не боячись бути відкинутим та залишеним.

Апостол Павло, що раніше був ревним переслідувачем християн – Савлом, був навернений дорогою до Дамаска, коли йому несподівано з’явилося світло з неба й голос, що казав: ««Я Ісус, що його ти переслідуєш. Встань же та йди в місто і тобі скажуть, що маєш робити». Ця подія стала тим моментом, який розділяв життя Павла на до і після. Саме це підштовхнуло та стало основою міцної та непохитної віри. Він став одним з перших богословів та «апостолом народів», бо не боявся законів, влади, думок людей, серед яких не всі були до нього прихильними. Святий не боявся гоніння християн, а мужньо став на їх захист.

Їхні історії, як і кожного святого мають до нас не опосередковану, далеку й чужу причетність, а пряму участь та частинку нашого життя, яке складається як із елементів святості й віри, так із епізодів падінь у глибину нестримної течії. Проте зовсім не обов’язково героїчно вмирати та терпіти небачені муки, щоб бути святим. Достатньо зробити вибір, який постає перед нами кожного дня: любити чи впадати у болото спокус, з якого вибратись тільки під силу тим, що вміють вірити.

Автор: Христина Нищей

online store development    magento store development    интернет магазин magento     интернет магазин магенто     создание интернет магазина     разработка интернет магазина    заказать интернет магазин     сайт на magento     сайт на magento заказать     сайт на magento купить     разработка интернет магазина стоимость     разработка интернет магазина киев     разработка интернет магазина украина     разработка интернет магазина цена     создание интернет магазина цена     создание интернет магазина киев     создание интернет магазина украина     интернет магазин на мадженто     интернет магазин на magento цена     интернет магазин на magento украина     интернет магазин на magento киев     разработка сайта на magento     magento интернет магазин    інтернет магазин замовити    інтернет магазин на magento    інтернет магазин на магенто    інтернет магазин на мадженто    інтернет магазин magento київ    інтернет магазин magento україна    інтернет магазин magento україна замовити    інтернет магазин magento україна купити    інтернет магазин magento київ замовити    інтернет магазин magento ціна    інтернет магазин magento вартість    інтернет магазин під ключ    замовити інтернет магазин    купити інтернет магазин україна    замовити інтернет магазин україна    розробка інтернет магазину україна    розробка інтернет магазину    розробка інтернет магазину київ    розробка інтернет магазину ціна    розробка інтернет магазину замовити    сайт на magento замовити    сайт на magento купити    сайт на magento купити київ    разработка интернет магазина на magento    online store for business    online store development cost    online store web development    online store development ukraine   ecommerce website    online shopping app development    online shopping app development cost    online shopping site development   website magento cost    website magento development   интернет магазин на magento