Архангел Михаїл – на сторожі нашої душі

Що ми зазвичай відчуваємо, коли самотність стає непроханим гостем, все розносячи шкереберть і не залишаючи право сказати хоча б нотку заперечення на весь цей гармидер? Що зазвичай нам підказує розум, коли ми стоїмо на останньому клаптику землі, яка пов’язує нас із життям, додаючи наснагу йти далі? Попереду безмежний океан, а порятунку так і не видно за бездоганно рівним горизонтом неба. А що зупиняє серце, намагаючись швидше втихомирити його від голосу різного рівня децибелів, коли ти просто падаєш на дно урвища життєвих негараздів? Але ж ми забуваємо, що ми не самі і біля дверцят нашого серця завжди стоїть ангел-охоронець, який захищає від зовнішніх арктичних вітрів з бризами зневіри, що можуть подарувати цей холод всьому тілу, і тоді стає геть неспокійно. Саме така сила живе у нас за спиною, яка під благословенням Бога є потужним щитом із сталі, і жодні тактичні методи ворога не здатні проломити цю ковану огорожу віри.

            21 листопада ми відзначаємо день архангела Михаїла, який вже здавна вшановується в нашому народі. Ще за часів Київської Русі його зображали на гербах Києва. Також зображення архангела присутнє і на хоругвах часів Богдана Хмельницького. Про цього небесного воїна на стороні Бога ми дізнаємось із сторінок Біблії, де описана битва на небі між ангелами, вірними Богові, і ангелами, які чинять опір Його волі. Провідником добрих ангелів виступає цей Архангел, що означає його силу йти назустріч злу та неабияку відданість світлу та добру. І хоча не є так важливо, яке місце займає архангел Михаїл в ієрархії ангелів, важливо те, щоб ми розуміли, що ми не є самотніми і покинутими на поталу темним сторонам у своїй душі. Бо вона у надійних руках – під супроводом нашого ангела, який веде нас до Бога. Тільки б не підводити всі його добрі старання, щоб ми були ближче до Господа, бо від народження наша рука завжди має опору, коли ми падаємо.  Ми можемо не вірити у це, казати ніби це якісь теревеньки і вигадки. Проте насправді існує сила, яка під час важкої дилеми намагається нас направити у те русло, що буде для нас джерелом та попередити перед якимось лихом. Це щось не дозволяє нам заблукати у тисячі стежок, а підказує вибрати одну, тільки для нас життєдайну.

            Архангел Михаїл – втілення мужності та наснаги долати всі перешкоди на важкому шляху до Бога і викорінювати всі паростки зла, бо потім вони виростають і стають зашморгом навколо шиї. Все ж треба пам’ятати одне – це те, що наш ангел є теплим та надійним крилом, під яким жодні бурі не страшні.

            Автор: Христина Нищей